Urządzamy mieszkanie – ciekawe trendy

Neony we wnętrzach

Oświetlenie neonowe kojarzy się przede wszystkim z reklamami zewnętrznymi. W latach 50-tych i 60-tych obserwowano prawdziwy boom tego typu oświetlenia na ulicach. Bardzo popularne były one wówczas szczególnie w Stanach Zjednoczonych przy słynnej drodze 66. Dziś neony ponownie wracają do łask jako element modnego stylu retro. Kojarzone są one także z pop-artem ze względu na ścisłe ich przypisywanie do ulicznych reklam w tymże stylu w połowie ubiegłego wieku. Neony w wydaniu bardziej minimalistycznym świetnie sprawdzą się także w powiązaniu ze stylem industrialnym. Najnowsze trendy sugerują urządzanie wnętrz i pomieszczeń mieszkalnych właśnie z uwzględnieniem neonów, a zwłaszcza neonowych napisów na ścianę.

Jak zaaranżować neonowe napisy?

Neonowe napisy na ścianę kojarzą się niewątpliwie z nowoczesnością i artyzmem. Z powodzeniem sprawdzą się one w pubie, restauracji, kawiarni, hotelu, biurze i dyskotece. Coraz częściej neonowe napisy na ścianę wykorzystywane są także przy aranżacjach mieszkań. Każdy wielbiciel nowoczesnego stylu powinien rozważyć zainstalowanie neonów przynajmniej w jednym pomieszczeniu. Neonowe napisy na ścianę świetnie sprawdzą się w sypialni, w salonie, ale także w pokoju dziecięcym lub w łazience. Dzięki nim stworzyć można niepowtarzalne wnętrza akcentujące naszą indywidualność. Warto zauważyć, że obecna oferta na rynku pozwala na tworzenie swoich własnych neonowych aranżacji i zlecanie ich wykonania profesjonalnym firmom.

Zalety neonów

Główną zaletą neonu jest jego dwojaki, skrajny efekt wizualny. W dzień neony pełnią funkcję oryginalnych i charakterystycznych dekoracji ściennych, a w nocy ich światła mogą nadać naszemu wnętrzu ponadczasowy, niepowtarzalny charakter. Neonowe napisy na ścianę charakteryzują się na rynku w wielu przypadkach zarówno bardzo atrakcyjnymi cenami, jak i wysoką jakością wykonania. Można je w prosty sposób samodzielnie zamontować na ścianie. Istotną zaletą neonów jest ich energooszczędność. Zużywają co prawda więcej energii niż na przykład LED-y, ale emitują mocniejsze światło. Neony są ponadto bardzo trwałe i przez wiele miesięcy mogą świecić non-stop. Artystyczne neony na potrzeby urządzania mieszkań są wykonywane ręcznie i dzięki temu każdy, nawet najbardziej wymagający klient, jest w stanie zaopatrzyć się w neon ze swoich marzeń.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*